Špaletová okna

Dřevěná okna podle uspořádání křídel ve směru tloušťky stěny se třídí na:

 • jednoduchá
 • zdvojená
 • dvojitá(špaletová)
 • jiná
 • Klasická dvojitá deštěná(špaletová) okna byla ve své funkci prověřena více než 150-ti roky.
  Většina dnešních tzv. specializovaných výrobců oken z různých materiálů a různého typu zasklení špaletová okna odsuzují a lákají potencionální zákazníky, především na energetickou úsporu vytápění bytů a rodinných domů.

  Několik postřehů okolo dřevěných oken k zamyšlení:

  Dobře vyrobené špaletové okno je z pohledu tepelně izolační schopnosti přinejmenším rovnocenné plastovým oknům a eurooknům. Tepelně izolační schopnost se dá podstatně zlepšit přesklením vnějších křídel nízkoemisivním sklem s tvrdou vrstvou. Tím vzniká stavebně truhlářský prvek (špaletové okno) architektonicky žádaný pro svoji štíhlost vlysů, polohové osazení v obvodovém zdivu, vyhovující současným požadavkům tepelné izolace, desítky let funkční, relativně lehce opravitelný, jak konstrukčně, z pohledu poškozeného zasklení tak v otázce povrchové úpravy. Tento fakt podporuje také nízká hmotnost jednotlivých křídel.
  Špaletové okno zajišťuje minimální potřebnou výměnu vzduchu obytných prostor (bez tzv. mikroventilace), která vyžaduje obsluhu a současně dokazuje chybný názor hermetického uzavření prostoru okny typu euro.
  Hermeticky uzavřené obytné prostory v současné době vydýchané, zbavené kyslíku plynovými spotřebiči, zatížené odoranty, hmyz likvidujícími prostředky spolu s nízkou relativní vlhkostí tzv. vzduchu vytváří naprosto adaptačně nezvyklé prostředí, které napomáhá ztrátě imunity, způsobuje obtíže a nemoci cest dýchacích což potvrzuje enormně zvýšená nemocnost dětí narozených v posledních deseti letech.

  Kontaktujte nás!

  Úvod > Špaletová okna

  Novinky

  Aktuálně

  Nezúčastňujeme se výběrových řízení !!!

  V současné době máme dlouhé dodací lhůty.

  Novinky